
| Parameter | Value |
|---|---|
| Frequency | 32.768 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Packaging | Reel |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Frequency Tolerance | 20 ppm ,25 ppm ,50 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Supply Current | 24 mA |
| Base Resonator | Crystal |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44467
Ext.Price$0.44467
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44467 | $0.44467 |
| 10 | $0.43459 | $4.34590 |
| 25 | $0.43168 | $10.79200 |
| 50 | $0.42879 | $21.43950 |
| 100 | $0.42593 | $42.59300 |
